Farkında mısın?

Evet sevgili okur, ben hikayeme sondan başlamayı tercih ettim. Çünkü ben hayatımı dönüştürmeye çalışıyorum. Hayatını dönüştürmek ne demek biliyor musun değişmek demek, gelişmek demek daha iyi olmaya çalışmak demek. Daha iyi olabilecek miyim bilmiyorum ama en azından deniyorum sevgili okurum deniyorum. Hani derler ya başlamak bitirmenin yarısıdır. Ben de değişmeye başlıyorum bakalım sonuçları beraber göreceğiz.

Tam da geçen yazımda kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Oğlum küçük bir yunus yaşarmış diye başlamıştı öyküsüne, ben ise bir kadın yaşarmış diye başlamak istiyorum. Uzun yıllar plazalarda çalışmış, kendilerince çok mühim toplantılara katılmış girmiş çıkmış, kariyerinde kah ilerlemiş kah gerilemiş, yaptıkları kah beğenilmiş kah görmezden gelinmiş bir kadından. 14 yıllık iş hayatımı sonlandırdığımda en çok da kendime güvenimin zedelendiğini görmüş oldum. Kaybolduğumu hissettiğim o son 1 yıllık süre boyunca tek düşündüğüm şey haksızlığa uğradığımdı. Çok çalışmama rağmen hak ettiklerimi alamamıştım.

Bir şeyin içerisindeyken, onu yaşarken ne yazık ki objektif olamıyorsunuz. Şu an işten ayrılalı 8 ay oldu ve her şeyin tamamen farkındayım. Hayatta hiçbir şey için başkalarını suçlamamak lazım. Evet haksızlığa uğramış olabilirdim ama buna ben izin verdim. Ben çok çalıştım, ben çok çaba gösterdim ben kendimi adadım. Buna mecbur değildim. Bambaşka bir hayat seçebilirdim. Bu söylediklerim size çok garip geliyor olabilir çünkü 2 yıl önce bana bunları biri söylese bana da garip gelirdi eminim.

Ama şu an söylediklerimden o kadar eminim ki. Çünkü çarkın dışına çıktım. Artık o çarkın dişlileri arasında değilim. İnsanın değil, yapılan işin önemli olduğu bir çarkın içinde değilim. Eminim benim gibi büyük firmalarda çalışanlar çokça duymuştur, ‘’herkesin yeri doldurulur’’ lafını. Bir yıl önce bende evet tabii ki doldurulur diyordum. Benim de yerim tabii ki dolduruldu, iş tabii ki görülüyor.
Ama sana bir sır vereyim mi sevgili okur; aslında kimsenin yeri doldurulmaz. Çünkü bu dünyada her birimiz eşsiziz, dünyada bizden bir tane daha yok. O yüzden de bizim yerimizi bir başkasının doldurmasına imkan yok.

Şimdi sen içinde bulunduğun çarkın dişllileri seni ezmeden, çarkının dışına çık ve düşün bakalım sevgili okur, sen eşsiz olduğunun farkında mısın ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir