Geç Olsun Güç Olmasın

Bugün ne yazık ki size biraz geç yazabildim.

Nedeni oğlumla boyama yapıyor olmamdı. Siz hiç yaptınız mı bilmiyorum ama bu aralar boyama çılgınlığı almış başını gidiyor. İnsanın kendini rahatlamış ve mutlu hissetmelerine neden olan boyama, çocuklarınızla birlikte yapıyorsanız bir keyfe dönüşüyor.

Beraber geçirdiğimiz 1 saatten hem o hem de ben çok keyif aldım. O şimdi huzur içinde uyurken ben de yorucu bir Pazar gününün sonunda size yazabiliyorum.

Yarın ikinci dönem başlıyor, bugün son hazırlıklar yapıldı. Zaten kaç gündür, kıyafetler yıkandı, kitaplar hazırlandı, tatil ödevleri imzalandı. Anlayacağınız çocuklardan daha çok biz anneler hazırlandık yeni döneme. Eminim çocuğu okula giden anneler beni çok iyi anlayacaklardır.

Ve eminim hala hazırlıklara devam eden anneler vardır, bu saatte bile.

Bazen annelik her şeyin önüne geçer kendimizi unuturuz. Zaten çocuğumuzu kucağımıza aldığımız andan itibaren artık ben yoktur o vardır. Önce onu düşünürüz, sonra kendimizi.

Hayatta yapmaktan en büyük keyif aldığım şey anneliktir.

Arada kızsa da, söylense de, bilmeden kırsa da beni hayattan çaldığım en güzel roldür.

Uzun uğraşlar sonucu sahip olabildim ben oğluma.

Acılı tedaviler ameliyatlar ve çabalar sonrası kucağıma aldım onu. Birkaç doktorun, vazgeç artık olmaz dediği, umutlarımı kırdığı bir dönemde artık yorulmuşken Tanrı’nın bir armağanıydı bana.

Zorlu ve de çok stresli bir hamilelik sonrası onu kucağıma ilk aldığımda kokusu döndürmüştü başımı. O mis gibi süt kokusu, ne garip şimdi hala onu severken bazen burnuma gelir o koku.

Gözümün önünde her gün biraz daha büyürken hep iyi ki vazgeçmemişim derim, iyi ki bir an bile vazgeçmemişim ondan. Ona sahip olma umudumdan.

Bizi bu günlere taşıyan o umuttur çünkü,bir gün ona sahip olma umudu.

Evet, geç oldu zor oldu ama oldu…

Ve ben anne olmaktan hiç pişman olmadım.

Sizin de varsa böyle umutlarınız sakın bırakmayın onları. İnanın bir gün gerçekleştiklerini görmek her şeye değer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir