Bizim Tarafta Neler Oluyor

Bugünlerde hayatın koşturmacasına kaptırmış gidiyorum sevgili okur. Artık hayat mı beni kovalıyor ben mi hayatı kovalıyorum farkında değilim.

Bir yanda okul, bir yanda yazılar bir yanda da tabii ki iş arayışım var. Bol bol çay kahve içiyor ve uykusuz kalıyorum, e öyle olunca da tabi yazımın görseli kupamdan öteye geçemiyor.

Normalde son derece gergin olmam gereken bu zamanda anlaşılmaz derecede sakinim. Artık büyüyorum galiba.

Hayattaki pek çok şeyin aslında benim tavır ya da davranışlarımla ilgili olmadığını öğrenmeye başlıyorum.

Hiçbir şeyi kişisel almamayı ve olayları kişiselleştirmemeyi öğreniyorum. Size de kesinlikle tavsiye ederim. Hayata daha olumlu bakmanızı sağlayan bir şey bu bakış açısı.

Siz olayları kişisel algılamayınca sorunlar çok daha kolay çözülüyor inanın.

Aslında hayat size farklı olaylarla bir şeyler öğretmeye çalışıyor siz ya bunlardan bir şeyler öğrenip uyguluyor, gelişip büyüyorsunuz ya da hayatınızda hiçbir şey değiştirmeyip olduğunuz yerde kalabiliyorsunuz.

Bu tabii ki bir tercih meselesidir. Belki de olduğunuz yerden memnunsunuzdur. Olamaz mı?

Olabilir tabii ki hem de çok güzel olur.

İnsan en iyi kendisini bilir. Bu nedenle kimseye bakmayın kendinize bakın siz neye ihtiyacınız olduğunu başkalarından daha iyi bilirsiniz.

Günümüzde ne yazık ki en çok yapılan hata başkalarının aklına uyup kendi isteklerimizi göz ardı etmemizdir.

Oysa asıl önemli olan bizim mutlu olmamızdır. Tabii ki başkalarının mutluluğunu da önemseyelim ama hiçbir şey ya da kimse mutluluğumuzun önüne geçmesin.

Siz siz olun önce kendinizi dinleyin.

Okuruma Notlar- Evet, bu aralar çok sık yazamadığımın farkındayım ama bana mesaj atan, soran her gün bir yeni yazı eklenmiş mi diye siteme giren siz dostlarıma çok teşekkür ederim. Bana paylaşmaya hala önem veren birileri olduğunu gösterdiniz. Merak etmeyin siteyi daha da geliştirmek daha farklı konularda da paylaşımlar yapabilmek için çalışıyorum. Yorumlarınızda benim için son derece önemli. Gündelik yazılarımızın dışında neler görmek isterdiniz bu sitede, nelere yer verelim, benle fikirlerinizi paylaşmaya var mısınız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir