Aşk Zamanı

Bu aralar pek yazamıyorum sevgili okur farkındayım. Bahaneye gerek yok. Dağıldım ve toparlanmaya çalışıyorum.

Hemen hemen her konuda yazı yazmak müthiş zamanımı almaya başladı ancak henüz hayatımı tam olarak planlayabilmiş değilim. Akşamları çalışmamak istesem de şu an akşam ve hafta sonu da dâhil yazı yazmak zorunda kalıyorum. Her gün kendime daha planlı olmalısın diyorum. Diyorum da terzi kendi söküğünü dikebiliyor mu bakalım.

Sabah koşturmacası ile başlayıp akşam oğlumu okuldan alma saati geldiğinde zamanın nasıl da geçtiğini anlamamış bir şekilde yazmaya ara veriyor. Sonra oğlanla ilgili işleri halledip tekrar masaya oturuyorum.

Yazmak aslında benim için bir terapi, kafamın dağılmasını ve düşünmemeyi sağlıyor. Bence bugünlerde hepimizin böyle şeylere ihtiyacımız var. Yoksa çevremizde olup biten kötülükler, yaşanan acılar akıl alacak gibi değil.

Ama ben iyimser bir insanımdır. Uzun yıllar risk yönetimi alanında çalışmış pek çok farklı olay ve risk tipi görmüş bir insan olsam da her olaya iyi tarafından bakacak bir yan bulurum.

Üstelik artık bahar geldi. Bahar ayları en sevdiğim aylardır. Çiçeklerin o mis gibi kokusu, tatlı tatlı esen rüzgar, daha çok açık havada olma isteği ve tabii bir de aşk.

Aaaaa böyle bir ortamda aşk mı olurmuş demeyin sakın. Aşk asıl bu gibi ortamlarda olur. Güvene en çok ihtiyacımız olan bir insanın sevgisine, dostluğuna ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda olur.
Öyle olmasa savaş dönemlerinde geçen bunca aşk hikayesini nasıl okur, nasıl izlerdik öyle değil mi?

Evet, bizim bu bahar çok iyi bir aşk hikayesine ihtiyacımız var. Sevmeyi ve sevilmeyi hatırlamaya ihtiyacımız var. Kötülükleri, kötü kalpleri, kötü insanları unutmaya ihtiyacımız var.

Aşkın o en temiz en saf kıyısında dinlenip soluklanmaya ihtiyacımız var. Kim bilir belki de bizi kendimize getirir yeniden sevmenin sevilmenin kıymetini anlar yaşadığımız her anın aslında ne kadar değerli olduğunu hatırlarız.

Eğer siz de benim gibi evliyseniz aşkınızın bakım zamanı gelmiştir belki. Bahar temizliğinizi yaparken onu da ihmal etmeyin. Hatırlatın kendinizi.

Aşkın bakım zamanı olur mu da demeyin sakın, niye her şeyin bakım zamanı oluyor da aşkların olmuyor. Aşkların da bakım zamanı var, hele uzun süreli birliktelikleriniz varsa arada bir durmak ve düşünmek öyle iyi gelir ki insana.

Bu aralar biraz daha fazla ilgi gösterin sevdiklerinize, ilgi ilgiyi getirir unutmayın, siz değiştikçe onlar da değişecektir. Sevdiği yemeği yapın mesela bu gece, olmadı sevdiği bir yere yemeğe götürün, olmadı bir hafta sonu kaçamağı yapın ya da o çok istediği bluzu alın ona.

Bütçenize göre ona kendini iyi hissettirecek bir şeyler yapın işte. Yeniden onu neden sevdiğinizi hatırlayın ve sizi neden sevdiğini hatırlatın.

Sevgi lazım bize bu aralar, sevmek lazım ve sevdiklerimizi hatırlamak lazım.

E ne duruyorsunuz başlamadınız mı hala plan yapmaya, ben başladım. Siz de yapın planlarınızı ve paylaşın benimle bakalım ne yaratıcı fikirler çıkaracağız.

Yarına kadar kal sağlıcakla sevgili okur.

“Aşk Zamanı” için 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir