Hayat İnişli Çıkışlı Bir Yol

Bugün yazacağım yarın yazacağım, şunu ekleyeceğim bunu koyacağım derken aradan bayağı bir zaman geçti sanırım.

İşi bırakmamın üzerinden 1 yıldan birkaç gün fazla süre geçti ve ben bugün yeni işime başladım; başka bir sektör ve farklı bir pozisyonla. Ama bir yıl önceki halimden eser yok inanın. Daha güçlüyüm, daha enerjik ve çok daha istekli.

Bugün bir arkadaşım not yazmış bana, ”sakın hayatı boşlama gene” diye, çok haklı. Ben hayatı ama en önemlisi kendimi boşlamıştım. Aynı hatalara düşeceğimi sanmam çünkü bu süre bana çok şey öğretti. Büyüdüm ve geliştim.

İlk olarak benim unvanlardan, görevlerden sıyrılmış olarak ben olduğum için çok önemli ve değerli olduğumu öğrendim.

Hayata pozitif bakmanın, pozitif düşünmenin insana çok daha iyi geldiğini öğrendim.

Sabreden dervişin muradına ereceğini öğrendim. Muradından ölmüyor merak etmeyin.

İnsanın hayatında işin yanı sıra keyif verecek başka şeyler de olması gerektiğini öğrendim. Deşarj olmanızı, rahatlamanızı sağlayacak bir uğraşınız yoksa hırsınızı kendinizden ya da çevrenizden çıkarmanız kaçınılmaz ne yazık ki.

Ve hepsinden önemlisi insanın arkadaşları, dostları olmasının ne kadar önemli olduğunu öğrendim. İşler değişir, hayatlar değişir hatta belki şehirler bile değişir ama önemli olan dostlarınızın, arkadaşlarınızın yanınızda olması ya da yanınızda olduklarını hissettirmeleridir.

Bugün beni arayan, soran, tebrik eden o kadar çok arkadaşım, dostum, öğretmenim ve yakınım vardı ki. Ne mutlu bana, her biri hayatıma o sihirli dokunuşlarını katmış, yaşantımı daha keyifli daha anlamlı hale getirmiş.

Bizi değerli yapan insanların hayatında bıraktığımız izlerimizdir. Çünkü o izleri ne zaman ne de mesafeler silemez. Bugün benden kilometrelerce mesafe ötedeki arkadaşım mesaj atıp beni düşündüğünü, beni önemsediğini gösteriyorsa beni bundan daha mutlu edecek bir şey zaten yoktur.

Hayat inişi ve çıkışı olan bir yol, bugün yolun üst kısımlarına doğru tırmanıyorsanız bunun bir de inişi olduğunu unutmayın. Yokuşu çıkarken de aşağı inerken de yanınızda olanlara dikkat edin, her daim yanınızda olan o özel insanların da kıymetini bilin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir