HAKKIMDA

seda resim

Yazmayı kendimi bildim bileli seven biriyim. Bu nedenle meslek seçerken Gazetecilik mesleğini seçtim ve İletişim Fakültesini bitirdim. İnternetin henüz bu kadar popüler olmadığı yıllarda Gazetecilik üzerine yüksek lisans yaparken ‘İnternet haberciliği acaba geleneksel haberciliği öldürür mü ?’ diye düşünüp tez yazdım. Tezimde neyi mi savundum ? Sabırlı ol sevgili okur, o da başka bir yazının konusu.

Ne yazık ki ekonomik krizler kendi işimi yapmama fırsat vermedi, kendimi birden finans sektöründe buldum. Uluslar arası bir firmada uzun yıllar çalıştıktan sonra 38 yaşında aslında iş, güç, ünvan yada paranın hiçbirinin mutluluk getirmediğini anladım. Bu uzun çalışma sürecim içinde kendimi ne kadar ihmal ettiğimi ve aslında ne kadar kaybolduğumu fark ettim. Sahi ben nelerden hoşlanırdım, neler yaparken gerçekten keyif alırdım?

İşte şu an tam da bu kendini yeniden tanıma serüvenimin içerisindeyim. Bu blog benim bu serüven sırasında yaşadığım sevinçleri ve üzüntüleri paylaşma isteğimin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Eğer sen de bana bu yolculukta arkadaşlık etmek, yazılarımı okumak, yorum yazmak kah katılmak kah ölümüne karşı çıkmak istersen ne mutlu bana. Unutma sevinçler paylaşıldıkça artar üzüntüler ise paylaşıldıkça azalır. Hem belki bakarsın içimizdeki o gerçek mutluluğu da buluruz.